Лічильники

Срібло

Символ - Ag
Щільність – 10.5
Температура плавлення – 960.5 °C

В природі срібла набагато більше, ніж золота, тому ціниться воно набагато нижче. Однак ювелірні вироби зі срібла не менш привабливі ніж золоті. Срібло – метал пластичний і м’який , він активно використовується в ювелірній справі. Від взаємодії із навколишнім середовищем срібло може потемніти, на виробі утворюється сульфід срібла, за правильного догляду, темний наліт видаляється, і прикрасі повертається первинний сяючий вигляд.

Найчастіше мідь застосовується як лігатура для срібла, її наявність у складі сплаву в певних пропорціях надає металу потрібних властивостей. Ще використовуються такі метали як нікель, алюміній, кадмій і цинк. До 1994 року, ще в часи СРСР використовувалося срібло 750-ї, 800-ї, 875-ї, 916-ї, 960-ї проб. З 1994 року у використання запроваджені всеукраїнські проби: 750-а, 800-а, 830-а, 875-а, 924-а, 960-а. А вже з 1998 року в Україні загальноприйнята 925-а проба.
Існує вислів «британське срібло», це 958-а проба, сплав дуже високої чистоти. Срібло у самородку зустрічається рідко і є природним сплавом із золотом, міддю, залізом, вісмутом, платиною і іншими металами.

Це пов’язано з тим, що срібло на відміну від золота легко утворює з’єднання з іншими елементами. Срібло - дуже еластичний і ковкий метал, твердіший за золото, але м’якший за мідь. Відмінно полірується. Срібло не взаємодіє з органічними кислотами, розчинами лугів, азотом і вуглецем. Стійке до вологи, однак при тривалому контакті з повітрям срібло поступово темніє від дії сірководню і озону. Також воно реагує з хлором, бромом і йодом.

В ювелірних виробах чисте срібло використовується лише як захисне-декоративне покриття для виробів із недорогоцінних металів і як складник золотих і срібних припоїв. Через те, що срібло дуже м’яке, для створення ювелірних виробів його застосовують лише у вигляді сплавів. Це двокомпонентні сплави “срібло - мідь” в різноманітному відсотковому співвідношенні з невеликою кількістю домішок.

Срібні сплави дещо різняться за відтінками і володіють майже однаковими механічними властивостями. Для створення ювелірних виробів застосовують сплави високої проби. Вони доволі м’які, добре поєднуються з кольоровим камінням, перлами і емаллю. Із сплавів з низьким вмістом срібла виробляють предмети сервірування столу, декоративні настільні прикраси таі ін. Узагалі срібло отримало обширне застосування як в традиційній медицині, так і в різних нетрадиційних методиках. А ще зі срібла виготовляють дзеркала.