Лічильники

Догляд за ювелірними виробами

Вироби із золота та срібла потребують більшого догляду, ніж біжутерія, вони вимагають до себе особливого ставлення, наче дорогий автомобіль або хутро. Поради щодо догляду за ювелірними виробами не є складними, але не треба лінуватись їх виконувати.

Загальні поради

Персні або браслети треба знімати перед займанням однією з цих справ:

  • прибиранням дому
  • займанням спортом
  • відвідуванням сауни
  • прийманням ванни
  • косметичними процедурами
  • плаванням у басейні чи морі

Поганий вплив речовин побутової хімії , деяких косметичних засобів, навколишнього середовища та, інколи, навіть індивідуальний кислотний склад зовнішнього шару шкіри може змарнувати зовнішній вигляд виробів із золота та срібла.

Догляд за сріблом

Ви маєте пам’ятати про те, що срібні вироби з часом темнішають. На сріблі створюється наліт від зберігання в душному приміщенні або вологи. Щоб його усунути, почистіть виріб зубним порошком або содою з водою. Але потрібно вважати на те, що від такої чистки срібло буде царапатись. Також надати свіжості зовнішньому вигляду срібного виробу можна промивши його в теплому розчині соди (50 г соди на літр води) або в теплому мильному розчині з нашатирним спиртом (столова ложка нашатирю на літр води). Далі потрібно сполоснути срібло теплою водою, витерти насухо м’якою тканиною (краще сукном). Але найкраще зможе повернути красу срібного виробу майстер в ювелірній майстерні.

Через своєрідність використання срібний посуд потребує регулярного очищення тому, що він постійно перебуває в контакті з кислотами, які містяться в їжі. Зберігається ж він в упаковках з картону, паперу або атласу через що поверхня може швидко втратити блиск і потемнішати.

Догляд за золотом

При контакті вологої шкіри та золота, на останньому можуть утворитись темні плями. Щоб такого не трапилось, одразу повитирайте виріб замшею або фланеллю. В сучасних косметичних засобів у складі міститься ртуть. В жодному випадку не можна допустити потрапляння на прикрасу таких засобів, оскільки ртуть не тільки змінює колір, але й руйнує золото.

Догляд за діамантами

Діаманти…немає нічого більш розкішного, надійного й міцного. Але навіть незважаючи на це вони також потребують дбайливого догляду. Під впливом часу вони можуть потьмяніти та вкритися жировим нальотом. Тому потрібно систематично кожного місяця чистити діаманти.

Для цього покладіть прикраси в посудину з теплою мильною водою та почистіть їх зубною щіткою. Але не використовуйте господарського мила, оскільки від нього погіршується зовнішній вигляд золота і платини, з котрих виконані прикраси. Використовуйте рідке мило або шампунь. Далі потрібно промити вироби у протічній воді та протерти м’якою не ворсистою тканиною.

В перснях багато бруду назбирується під камінням. Ні в якому разі не вичищайте його за допомогою гострих предметів! Перстень можна очистити змочивши ватну паличку в одеколоні, гліцерині або суміші магнезії з нашатирним спиртом і протерши діамант і його оправу. В кінці відполіруйте прикрасу м’якою тканиною.

Для профілактики щороку варто показувати прикраси ювеліру. Якщо ж Ви не маєте часу або бажання чистити прикраси, то це зможе зробити за Вас ювелір. Звісно це не безкоштовно, проте майстер виконає роботу більш професійно і прикраси будуть «як новенькі».